Ile kosztuje

Strona internetowa?

Ile kosztuje strona internetowa?

Ile kosztuje strona internetowa? 900 675 Gryfny Design - Kreatywna Reklama

Ile kosztuje strona internetowa, to pytanie zadaje sobie każdy przedsiębiorca który chce istnieć w internecie.
Niezależnie od tego, czy Twoja firma działa w trybie offline, czy online, kluczowe znaczenie ma zbudowanie i utrzymanie witryny internetowej w dzisiejszym świecie cyfrowym.

Dlaczego, dobry projekt strony internetowej ma znaczenie?

Z punktu widzenia użytkowników, a także wyszukiwarek, projektowanie  stron internetowych ma kluczowe znaczenie.
Badania pokazują, że 94% użytkowników w pierwszym wyświetleniu odnosi się do projektu strony internetowej. Jeśli Twoja witryna wygląda na przestarzałą lub utrudnia nawigację, użytkownicy opuszczą ją. Co gorsza, ich opinia o marce spadnie. Google i inne wyszukiwarki sprawdzają również funkcjonalność, wydajność i wygląd Twojej witryny. Chcą zapewnić użytkownikom odpowiednie wyniki i najlepszą wydajność surfując po świecie online, więc jeśli masz powolną,  trudną do opanowania witrynę internetową, nigdy nie pokonasz swojej konkurencji.
Więc, ile kosztuje zbudowanie strony internetowej?

Średnia widełki cenowe za opracowanie i zaprojektowanie strony internetowej wynosi od 1,500 zł do 100,000 zł i więcej.. To szeroki przedział cenowy wiec niezbędne jest zrozumienie czynników cenowych związanych z kosztami witryny. Przede wszystkim cena zależna jest od funkcji strony czy będzie to prosta strona wizytówka czy tez zaawansowany CMS.
Drugim aspektem jest rodzaj branży. Część branży wymaga dedykowanych rozwiązań takich jak systemy rezerwacyjne. Warto korzystać z profesjonalnych usług które zagwarantują odpowiednią funkcjonalność strony. To co najistotniejsze nie jest widocznym gołym okiem.

Ile kosztuje strona internetowa, strona www? Strony internetowe śląsk - Gryfny Design

Ważne aby strona internetowa była:

 • Wyposażona w mechanizmy zabezpieczające + backup
 • Połączona z Facebookiem i innymi portalami społecznościowymi
 • Podłączona pod mechanizmy wyszukiwarki Google oraz social media
 • Była zgodna z wymogami prawnymi
 • Przyjazna dla użytkownika – jej obsługa  musi być łatwa i przyjemna
 • Responsywna a więc ma automatycznie dostosowywać się do wszystkich typów urządzeń.
 • SEO Friendly czyli przyjazna wyszukiwarkom i dostosowana do efektywnego pozycjonowania
 • Atrakcyjna wizualnie i przejrzysta.

Niezależnie od tego, czy chcesz uruchomić zupełnie nową stronę internetową, czy przeprojektować istniejącą stronę internetową, Twoja firma musi wziąć pod uwagę niektóre dodatkowe koszty związane z tworzeniem strony internetowej takie jak zakup domeny, miejsca na serwerze czy też obsługi hostingowej.

Co to jest domena, ile kosztuje i dlaczego ma znaczenie.
Twoja domena to unikalna nazwa pojawiająca się w adresie URL Twojej strony internetowej . Jednak aby uzyskać prawa do nazwy domeny, musisz ją zakupić i zarejestrować co roku, co ma wpływ na początkowe i bieżące koszty strony internetowej.
Twoja nazwa domeny jest niezbędna, ponieważ tworzy tożsamość online Twojej strony internetowej. Nazwa domeny również zapewnia wiarygodność osobom odwiedzającym stronę internetową i potencjalnym klientom, pomagając jednocześnie rozwijać markę. Jest to również cenne, ponieważ jeśli kiedykolwiek zmienisz hosting, nazwa domeny pójdzie z tobą. Koszt jest różny w zalezności od końcówki jaką posiada domena. Domena z końcówką .pl to koszt od 50 do 100 zł rocznie przy odnowieniu usługi na kolejny rok. 
Co to jest hosting i ile kosztuje?
Hosting to usługa, która umożliwia internautom dostęp do Twojej strony internetowej. Serwer sieciowy zapewnia miejsce w sieci dla Twojej strony internetowej, pozwalając ludziom na całym świecie na łączenie się z nim a następnie przeglądanie Twojej strony WWW. Podobnie jak nazwa domeny, hosting również wpływa na ostateczny koszt strony internetowej. Profesjonalny serwer na prostą lub średnio zaawansowaną stronę to koszt rzędu +/- 45 zł miesięcznie.
Dlaczego hosting jest ważny i na co wpływa.
 • Jesteś częscią internetu, masz swoje miejsce w sieci
 • Przkierujesz ruch z domeny na serwer
 • Masz możliwośc założenia firmowych kont pocztowych
 • Masz pełną kontrolę nad wszystkimi danymi online
 • Możesz Tworzyć swoje bazy danych dla różynch aplikacji
 • Stajesz się bardziej wiarygondy w sieci
 • Jestś zabezpieczony przed cyberatakami
 • Serwer wpływa na czas ładowania strony
 • Wpływa na możliwości rozbudowę strony internetowej
 • Wpływa na obsługę klienta podczas problemów z witryną lub awarią witryny

Krótko mówiąc, Twój dostawca usług hostingowych ma ogromny wpływ na funkcjonowanie Twojej strony internetowej. Mimo że istnieją bezpłatne usługi hostingowe, rzadko się je stosuje, ponieważ operatorzy dodają bloki reklamowe na takie strony www, działają bardzo wolno lub wcale, czas pracy zwiększa się o kilkaset % dzięki temu darmowe rozwiązania są jeszcze droższe niż te płatne, a efektu brak.

Bezpieczny Hosting Twojej firmy.
Im prościej tym szybciej i taniej.
W większości przypadków im prostszy projekt , tym niższa cena. Nie oznacza to, że firmy powinny zdecydować się na luźną, prostą konstrukcję. Zamiast tego Twoja firma musi wziąć pod uwagę odbiorców docelowych i stworzyć stronę internetową, która wychwytuje oczekiwania użytkowników wobec marki i produktów.
Jeśli Twoja firma sprzedaje dobra luksusowe potrzebujesz strony WWW, która pokazuje jakość twoich produktów i usług. Dlatego my jako kreatywna agencja reklamowa przeprowadzamy rozmowę z klientem na podstawie której, uzyskujemy wszystkie niezbędne informacje.
Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi, jeśli chodzi o całkowity koszt strony internetowej?
Ta strona korzysta z ciasteczek, jeśli chcesz wiedzieć więcej, zobacz politykę prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.